השעון

הרך

 

כיצד ניתן לעצב שעון המשפיע על תפיסת הזמן הפנימית שלנו?

 

השעון הוא אובייקט שמייצר שפה משותפת בין אנשים.

הוא מנרמל את הקצב הפנימי שלנו לפי הקצב של הקולקטיבי בו אנו חיים. 
הצורך לחיות באופן הכפוף לקונבנציות שאינן מתחשבות במבנה האישיות שלנו ובשונות שיש בין אדם לאדם באופן טבעי מעורר מתח שהרבה פעמים גובה מחיר נפשי וגורע מאיכות חיינו.

 אנו מציעים שעון המצביע על השעה באופן רך יותר, פחות נוקב ומדויק.
השעה אינה מוצגת באופן מספרי אלא כל שעה מיוצגת על ידי גוון אחר הלוקח השראה ממצב השמיים. 

מסגרת השעון הולכת ומתמלאת ככל שהשעה מתקדמת. באופן הזה ניתן להבין מה השעה אך נוצרת שפה בה אין התייחסות דקדנית לכל דקה ושניה שעוברות וכך המושג "שעה" מקבל משמעות יותר רכה וגמישה. Flow Zone   
פונקציה המאפשרת למשתמשים לצאת מהנורמה של כלל העולם, להתנתק לזמן מסוים מספירת הזמן השייכת לשאר האנושות ולהיכנס ל Time Zone בו הם מתמקדים בפעולה בה הם מעוניינים להעמיק. זו יכולה להיות פעולה של יצירה, למידה, מפגש חברתי, מנוחה או כל דבר אחר שדורש השקעה של זמן וריכוז עמוק של במצב Flow (חוייה של ריכוז גבוה אך לא מאומץ בפעילות מאתגרת אך לא מאיימת)

תחילה אנו מגדרים כמות זמן ויעד ספציפי לתוכו אנו מעמיקים (למשל 3 שעות). השעון מתנתק מהספירה הרגילה וממודד את הזמן (כלומר מתמלא)  ביחס לכמות הזמן שהוגדרה מראש . בזמן זה השעון אינו יכול להראת את שעת המציאות, 

 אנימציה ב Flow Zone ניתנת להתאמה אישית לפי הטעם של המשתמש (בחירת Skin).

 

אנו מתכננים את השעון כאפליקציה היכולה "להשתלט" על שאר התכונות בפלאפון - בזמן  Flow הפלאפון עובר למצב טיסה ומאפשר ניתוק מהעולם בזמן מוגדר.
ה Flow Zone מאפשר למשתמשים שונים להסתנכרן על אותו זמן . הזמן מתמלא בשעונים של המשתמשים בקצב זהה ובאנימציה זהה שהמשתמשים בוחרים יחד, הוא מאפשר להם לחוות את הזמן שעובר בלי הסחות דעת ובלי תחושת הדחף לחזור ולהתנרמל כלפי שאר העולם.

 

-